SBCHE66R8J
- 型號描述:
6.8 Ohms ±5% 7W Through Hole Resistor Axial, Radial Formed Flame Proof, Safety Wirewound
RES 6.8 OHM 5% 7W AXIAL
- 型號:
- SBCHE66R8J
- Power (Watts)
- 7W
- Tolerance
- ±5%
- Temperature Coefficient
- ±400ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.315" x 0.276" Rectangular x 1.496" L (8.00mm x 7.00mm x 38.00mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 350°C
- Resistance
- 6.8 Ohms