首頁 > KEMET代理商 > SBCP-80HY470H
影像僅供參考,以產品規格為準
SBCP-80HY470H
型號描述:
功率電感器 - 引線式 47uH 10% 1.9A DCR=130mOhms
型號:
SBCP-80HY470H
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder
Size / Dimension
0.374" Dia (9.50mm)
Mounting Type
Through Hole
Shielding
Unshielded
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR)
130mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Current - Saturation (Isat)
2.2A
Material - Core
Ferrite
Inductance Frequency - Test
10 kHz
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Inductance
47 µH
Current Rating (Amps)
1.9 A