首頁 > KEMET代理商 > SBC4-471-491
影像僅供參考,以產品規格為準
SBC4-471-491
型號描述:
功率電感器 - 引線式 470uH 10% 490mA DCR=950mOhms
型號:
SBC4-471-491
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Mounting Type
Through Hole
Shielding
Unshielded
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR)
950mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Current - Saturation (Isat)
680mA
Material - Core
Ferrite
Inductance Frequency - Test
10 kHz
Height - Seated (Max)
0.571" (14.50mm)
Inductance
470 µH
Current Rating (Amps)
490 mA