SBCHE41R5K
- 型號描述:
1.5 Ohms ±10% 4W Through Hole Resistor Axial, Radial Formed Flame Proof, Safety Wirewound
RES 1.5 OHM 10% 4W AXIAL
- 型號:
- SBCHE41R5K
- Power (Watts)
- 4W
- Tolerance
- ±10%
- Temperature Coefficient
- ±400ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.315" x 0.276" Rectangular x 0.787" L (8.00mm x 7.00mm x 20.00mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 350°C
- Resistance
- 1.5 Ohms