SBCHE156K8J
- 型號描述:
6.8 kOhms ±5% 17W Through Hole Resistor Axial, Radial Formed Flame Proof, Safety Wirewound
RES 6.8K OHM 5% 17W AXIAL
- 型號:
- SBCHE156K8J
- 品牌:
- TE Connectivity Passive Product
數量:
- Packaging
- Bulk
- Power (Watts)
- 17W
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Flame Proof, Safety
- Package / Case
- Axial, Radial Formed
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.394" x 0.354" Rectangular x 2.953" L (10.00mm x 9.00mm x 75.00mm)
- Composition
- Wirewound
- Operating Temperature
- -55°C ~ 350°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- Failure Rate
- Resistance
- 6.8 kOhms