RP73PF2A261RBTDF
- 型號描述:
261 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
RES SMD 261 OHM 0.1% 1/4W 0805
- 型號:
- RP73PF2A261RBTDF
- 品牌:
- TE Connectivity Passive Product
數量:
- Resistance
- 261 Ohms
- Tolerance
- ±0.1%
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Composition
- Thin Film
- Features
- Temperature Coefficient
- ±25ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Supplier Device Package
- 0805
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)