RP73D2A19K1BTG
型號描述:
19.1 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
薄膜電阻器 - SMD RP 2A 19K1 0.1% 15PPM CUT LENGTH
型號:
RP73D2A19K1BTG
品牌:
TE Connectivity / Holsworthy
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
250
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
19.1 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Composition
Thin Film
Features
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package
0805
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)