RP73PF1J23R7BTDF
- 型號描述:
23.7 Ohms ±0.1% 0.167W, 1/6W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
RP 1J 0.166W 23R7 0.1% 25PPM 1K
- 型號:
- RP73PF1J23R7BTDF
- 品牌:
- TE Connectivity AMP Connectors
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
- Resistance
- 23.7 Ohms
- Tolerance
- ±0.1%
- Power (Watts)
- 0.167W, 1/6W
- Composition
- Thin Film
- Features
- Temperature Coefficient
- ±25ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Supplier Device Package
- 0603
- Size / Dimension
- 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.022" (0.55mm)