PRD-7DG0-24
型號描述:
通用繼電器 DPST-NO HVY DTY 24DC
型號:
PRD-7DG0-24
品牌:
TE Connectivity / P&B
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
20
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Features
Mounting Type
Chassis Mount
Coil Voltage
24VDC
Operating Temperature
-55°C ~ 80°C
Termination Style
Screw Terminal
Approval Agency
CSA, UL
Relay Type
General Purpose
Coil Current
84 mA
Coil Type
Non Latching
Seal Rating
Contact Material
Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Form
DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current)
30 A
Switching Voltage
600VAC, 125VDC - Nom
Must Release Voltage
2.4 VDC
Must Operate Voltage
18 VDC