PRD-7AY0-120
型號描述:
General Purpose Relay DPST-NO (2 Form A) 120VAC Coil Chassis Mount
工業繼電器 DPST-NO S TER 120VAC
型號:
PRD-7AY0-120
品牌:
TE Connectivity / P&B
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
20
起訂量:1 倍增量:1
Mounting Type
Chassis Mount
Coil Voltage
120VAC
Contact Form
DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current)
25 A
Switching Voltage
600VAC, 125VDC - Nom
Load - Max Switching
Coil Current
85 mA
Coil Type
Non Latching
Features
Termination Style
Screw Terminal
Seal Rating
Coil Insulation
Class B
Must Operate Voltage
102 VAC
Must Release Voltage
12 VAC
Operate Time
40 ms
Release Time
20 ms
Operating Temperature
-55°C ~ 45°C