C3225X5R1A476M250AC
- 型號描述:
47 μF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
CAP CER 47UF 10V X5R 1210
- 型號:
- C3225X5R1A476M250AC
- Capacitance
- 47 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 10V
- Temperature Coefficient
- X5R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Features
- Low ESL
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.112" (2.85mm)