C3225C0G2J333K250AA
- 型號描述:
0.033 μF ±10% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
CAP CER 0.033UF 630V C0G 1210
- 型號:
- C3225C0G2J333K250AA
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 630V
- Package / Case
- 1210 (3225 Metric)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.110" (2.80mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.033 µF