C3216X8R1E225K160AB
- 型號描述:
2.2 μF ±10% 25V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
CAP CER 2.2UF 25V X8R 1206
- 型號:
- C3216X8R1E225K160AB
- Capacitance
- 2.2 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 25V
- Temperature Coefficient
- X8R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Features
- High Temperature
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.071" (1.80mm)