C3216X7S3D471K130AA
- 型號描述:
470 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric)
CAP CER 470PF 2KV X7S 1206
- 型號:
- C3216X7S3D471K130AA
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Capacitance
- 470 pF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 2000V (2kV)
- Temperature Coefficient
- X7S
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- High Voltage
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.059" (1.50mm)