C3216X7S2A225K160AE
- 型號描述:
2.2 μF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric)
CAP CER 2.2UF 100V X7S 1206
- 型號:
- C3216X7S2A225K160AE
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Soft Termination
- Voltage - Rated
- 100V
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7S
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Boardflex Sensitive
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.071" (1.80mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 2.2 µF