C3216X7S2A155M160AB
- 型號描述:
1.5 μF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric)
CAP CER 1.5UF 100V X7S 1206
- 型號:
- C3216X7S2A155M160AB
- Capacitance
- 1.5 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 100V
- Temperature Coefficient
- X7S
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.071" (1.80mm)