C3216X7R2J223K130AE
- 型號描述:
0.022 μF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1206
- 型號:
- C3216X7R2J223K130AE
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Soft Termination
- Voltage - Rated
- 630V
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Boardflex Sensitive
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.063" (1.60mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.022 µF