C3216X7R2E104K160AM
- 型號描述:
0.1 μF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1206
- 型號:
- C3216X7R2E104K160AM
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Open Mode
- Voltage - Rated
- 250V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.071" (1.80mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.1 µF