C3216X7R1H105K160DB
- 型號描述:
1 μF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
COMMERCIAL GRADE,1206,X7R,50V,1U
- 型號:
- C3216X7R1H105K160DB
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Low ESL
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.071" (1.80mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1 µF