C3216X7R1E475M160AE
- 型號描述:
4.7 μF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1206
- 型號:
- C3216X7R1E475M160AE
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Features
- Soft Termination
- Voltage - Rated
- 25V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Boardflex Sensitive
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.075" (1.90mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 4.7 µF