C3216X5R1E476M160DC
- 型號描述:
47 μF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
COMMERCIAL GRADE,1206,X5R,25V,47
- 型號:
- C3216X5R1E476M160DC
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Features
- Low ESL
- Voltage - Rated
- 25V
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Temperature Coefficient
- X5R
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.071" (1.80mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 47 µF