C3216X5R1E336M160AC
- 型號描述:
33 μF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
CAP CER 33UF 25V X5R 1206
- 型號:
- C3216X5R1E336M160AC
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Features
- Low ESL
- Voltage - Rated
- 25V
- Temperature Coefficient
- X5R
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.071" (1.80mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 33 µF