EMK107BBJ106MA-T
- 型號描述:
10 μF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
- 型號:
- EMK107BBJ106MA-T
- 品牌:
- TAIYO YUDEN
- 交期:
- 8-12工作天
- 原廠包裝量:
- 4000
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 16V
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Temperature Coefficient
- X5R
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Applications
- SMPS Filtering
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.039" (1.00mm)
- Capacitance
- 10 µF