RB160M-60
- 型號描述:
Diode 60 V 1A Surface Mount SOD-123FL
60V INDEPENDENT TYPE 550MV@1A 1A
- 型號:
- RB160M-60
- 品牌:
- Shenzhen Slkormicro Semicon Co., Ltd.
數量:
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 60 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 1A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 550 mV @ 1 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 50 µA @ 60 V
- Capacitance @ Vr, F
- 40pF @ 10V, 1MHz
- Grade
- Qualification
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- SOD-123F
- Supplier Device Package
- SOD-123FL
- Operating Temperature - Junction
- 150°C