RB160L-60TE25
- 型號描述:
Diode 60 V 1A Surface Mount PMDS
肖特基二極體及整流器 SCHOTTKY 60V 1A
- 型號:
- RB160L-60TE25
- 品牌:
- ROHM Semiconductor
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 1500
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 60 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 1A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 580 mV @ 1 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 1 mA @ 60 V
- Capacitance @ Vr, F
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- DO-214AC, SMA
- Supplier Device Package
- PMDS
- Operating Temperature - Junction
- 150°C (Max)