RB168M-60TR
- 型號描述:
Diode 60 V 1A Surface Mount PMDU
碳化矽肖特基二極管 Diode Schottky 60V 1A
- 型號:
- RB168M-60TR
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 3000
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 60 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 1A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 680 mV @ 1 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 1.5 µA @ 60 V
- Capacitance @ Vr, F
- Grade
- Automotive
- Qualification
- AEC-Q101
- Package / Case
- SOD-123F
- Supplier Device Package
- PMDU
- Operating Temperature - Junction
- 150°C (Max)