DF60AA120
型號描述:
Bridge Rectifier Three Phase Standard 1.2 kV Chassis Mount
DIODE MODULE 1200V 60A
型號:
DF60AA120
品牌:
SanRex Corporation
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Diode Type
Three Phase
Technology
Standard
Voltage - Peak Reverse (Max)
1.2 kV
Current - Average Rectified (Io)
60 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.3 V @ 60 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
12 mA @ 1200 V
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)