首頁 > Hirose Connector代理商 > DF62P-3EP-2.2C(10)
影像僅供參考,以產品規格為準
DF62P-3EP-2.2C(10)
型號描述:
集管和線殼
型號:
DF62P-3EP-2.2C(10)
品牌:
Hirose Connector
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:1 倍增量:1
Connector Type
Plug
Contact Type
Male Pin
Number of Positions
3
Pitch
0.087" (2.20mm)
Number of Rows
2
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Mounting Type
Panel Mount
Contact Termination
Crimp
Fastening Type
Latch Holder
Color
White
Features
Insulation Material
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Operating Temperature
-35°C ~ 105°C