首頁 > Samtec Inc.代理商 > MTSW-104-07-T-D-105
影像僅供參考,以產品規格為準
MTSW-104-07-T-D-105
型號描述:
Connector Header Through Hole 8 position 0.100" (2.54mm)
CONN HEADER VERT 8POS 2.54MM
型號:
MTSW-104-07-T-D-105
品牌:
Samtec Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:30 倍增量:1
Connector Type
Header, Cuttable
Contact Type
Male Pin
Pitch - Mating
0.100" (2.54mm)
Number of Positions
8
Number of Rows
2
Row Spacing - Mating
0.100" (2.54mm)
Number of Positions Loaded
All
Style
Board to Board or Cable
Shrouding
Unshrouded
Mounting Type
Through Hole
Termination
Solder
Fastening Type
Push-Pull
Contact Length - Mating
0.105" (2.67mm)
Contact Length - Post
0.225" (5.72mm)
Overall Contact Length
0.430" (10.92mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Contact Shape
Square
Contact Finish - Mating
Tin
Contact Finish Thickness - Mating
Contact Finish - Post
Tin
Contact Material
Phosphor Bronze
Insulation Material
Polyester, Glass Filled
Features
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Ingress Protection
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Insulation Color
Black
Current Rating (Amps)
3A