首頁 > Samtec代理商 > MTSW-108-07-L-T-240
影像僅供參考,以產品規格為準
MTSW-108-07-L-T-240
型號描述:
集管和線殼 Variable Height PCB Header Strips
型號:
MTSW-108-07-L-T-240
品牌:
Samtec
Pitch - Mating
0.100" (2.54mm)
Number of Positions
24
Number of Rows
3
Row Spacing - Mating
0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating
0.240" (6.10mm)
Contact Length - Post
0.090" (2.29mm)
Overall Contact Length
0.430" (10.92mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating
Gold
Contact Finish Thickness - Mating
10.0µin (0.25µm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A