首頁 > Samtec Inc.代理商 > MTSW-101-23-L-T-240
影像僅供參考,以產品規格為準
MTSW-101-23-L-T-240
型號描述:
Connector Header Through Hole 3 position
CONN HEADER VERT 3POS
型號:
MTSW-101-23-L-T-240
品牌:
Samtec Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Connector Type
Header, Cuttable
Contact Type
Male Pin
Pitch - Mating
Number of Positions
3
Number of Rows
3
Row Spacing - Mating
0.100" (2.54mm)
Number of Positions Loaded
All
Style
Board to Board or Cable
Shrouding
Unshrouded
Mounting Type
Through Hole
Termination
Solder
Fastening Type
Push-Pull
Contact Length - Mating
0.240" (6.10mm)
Contact Length - Post
0.105" (2.67mm)
Overall Contact Length
0.445" (11.30mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Contact Shape
Square
Contact Finish - Mating
Gold
Contact Finish Thickness - Mating
10.0µin (0.25µm)
Contact Finish - Post
Tin
Contact Material
Phosphor Bronze
Insulation Material
Polyester, Glass Filled
Features
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Ingress Protection
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Insulation Color
Black
Current Rating (Amps)
3A