首頁 > Rohm Semiconductor代理商 > RB168L100DDTE25
影像僅供參考,以產品規格為準
RB168L100DDTE25
型號描述:
Diode 100 V 1A Surface Mount PMDS
DIODE SCHOTTKY 100V 1A PMDS
型號:
RB168L100DDTE25
品牌:
Rohm Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Current - Average Rectified (Io)
1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
810 mV @ 1 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
400 nA @ 100 V
Capacitance @ Vr, F
Grade
Automotive
Qualification
AEC-Q101
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
DO-214AC, SMA
Supplier Device Package
PMDS
Operating Temperature - Junction
150°C