RT9080-33GJ5
- 型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 600mA TSOT-23-5
IC REG LIN 3.3V 600MA TSOT-23-5
- 型號:
- RT9080-33GJ5
- 品牌:
- Richtek USA Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
- Output Type
- Fixed
- Mounting Type
- Surface Mount
- Current - Output
- 600mA
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Voltage - Input (Max)
- 5.5V
- Number of Regulators
- Supplier Device Package
- TSOT-23-5
- Voltage - Output (Max)
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 3.3V
- PSRR
- 75dB (1kHz)
- Voltage Dropout (Max)
- 0.53V @ 600mA