首頁 > Richtek代理商 > RT9080-12GJ5
影像僅供參考,以產品規格為準
RT9080-12GJ5
型號描述:
LDO電壓穩壓器 2 A IQ, 600mA Low-Dropout Linear Regulator
型號:
RT9080-12GJ5
品牌:
Richtek
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Output Configuration
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.2V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
1.03V @ 600mA
Current - Output
600mA
Current - Quiescent (Iq)
4 µA
PSRR
Control Features
Enable
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)