首頁 > Richtek代理商 > RT9058-33GV
影像僅供參考,以產品規格為準
RT9058-33GV
型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 100mA SOT-23-3
LDO電壓穩壓器 36V, 2 A IQ, 100mA Low Dropout Voltage Linear Regulator
型號:
RT9058-33GV
品牌:
Richtek
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Output Configuration
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
0.5V @ 10mA
Current - Output
100mA
Current - Quiescent (Iq)
3.5 µA
Current - Supply (Max)
5 µA
PSRR
70dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz)
Control Features
Protection Features
Over Current
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)