RT9080-28GJ5
型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 600mA TSOT-23-5
IC REG LIN 2.8V 600MA TSOT-23-5
型號:
RT9080-28GJ5
品牌:
Richtek USA Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Output Type
Fixed
Mounting Type
Surface Mount
Current - Output
600mA
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration
Positive
Current - Quiescent (Iq)
4 µA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Number of Regulators
1
Supplier Device Package
TSOT-23-5
Voltage - Output (Max)
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.8V
Control Features
Enable
PSRR
Voltage Dropout (Max)
0.63V @ 600mA