RT9080-25GJ5
- 型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 600mA TSOT-23-5
IC REG LIN 2.5V 600MA TSOT-23-5
- 型號:
- RT9080-25GJ5
- 品牌:
- Richtek USA Inc.
數量:
- Output Configuration
- Positive
- Output Type
- Fixed
- Number of Regulators
- Voltage - Input (Max)
- 5.5V
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 2.5V
- Voltage - Output (Max)
- Voltage Dropout (Max)
- 0.63V @ 600mA
- Current - Output
- 600mA
- Current - Quiescent (Iq)
- 4 µA
- PSRR
- 75dB (1kHz)
- Control Features
- Enable
- Protection Features
- Over Current, Over Temperature, Short Circuit
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)