RT9080-12GJ5
型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 600mA TSOT-23-5
IC REG LIN 1.2V 600MA TSOT-23-5
型號:
RT9080-12GJ5
品牌:
Richtek USA Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Output Configuration
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.2V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
1.03V @ 600mA
Current - Output
600mA
Current - Quiescent (Iq)
4 µA
PSRR
Control Features
Enable
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)