首頁 > Richtek代理商 > RT9073A-25GQZ
影像僅供參考,以產品規格為準
RT9073A-25GQZ
型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 250mA 4-ZQFN (1x1)
LDO電壓穩壓器 1 A IQ, 250mA Low-Dropout Linear Regulator
型號:
RT9073A-25GQZ
品牌:
Richtek
原廠包裝量:
2500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
4-XDFN Exposed Pad
Output Type
Fixed
Mounting Type
Surface Mount
Current - Output
250mA
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq)
3 µA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Number of Regulators
1
Supplier Device Package
4-ZQFN (1x1)
Voltage - Output (Max)
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Control Features
Enable
PSRR
75dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.6V @ 250mA