SDR10EZPJ560
型號描述:
56 Ohms ±5% 0.667W, 2/3W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
厚膜電阻器 - SMD Anti-Surge Chip Resistor, 2012mm 400V 0.66W +/-5%, 56 Ohm
型號:
SDR10EZPJ560
品牌:
ROHM Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
56 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.667W, 2/3W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package
0805
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)