首頁 > Bourns代理商 > SDR0604-271KL
影像僅供參考,以產品規格為準
SDR0604-271KL
型號描述:
功率電感器 - SMD 270uH 10% SMD 0604
型號:
SDR0604-271KL
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
400
起訂量:1 倍增量:1
Inductance
270 µH
Tolerance
±10%
Current Rating (Amps)
320 mA
Current - Saturation (Isat)
400mA
DC Resistance (DCR)
1.88Ohm Max
Q @ Freq
26 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant
4MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Size / Dimension
0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)