首頁 > Bourns代理商 > SDR0604-270YL
影像僅供參考,以產品規格為準
SDR0604-270YL
型號描述:
功率電感器 - SMD 27uH 15% SMD 0604
型號:
SDR0604-270YL
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
400
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±15%
Size / Dimension
0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
220mOhm Max
Q @ Freq
28 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant
14MHz
Ratings
Current - Saturation (Isat)
1.3A
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)
Inductance
27 µH
Current Rating (Amps)
1 A