SDR03EZPD4702
型號描述:
47 kOhms ±0.5% 0.4W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
厚膜電阻器 - SMD Anti-Surge Chip Resistor, 1608mm 150V 0.4W +/-0.5% 47,000ohm
型號:
SDR03EZPD4702
品牌:
ROHM Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
47 kOhms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
0.4W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)