首頁 > ROHM代理商 > RB162M-40TR
影像僅供參考,以產品規格為準
RB162M-40TR
型號描述:
Diode 40 V 1A Surface Mount PMDU
型號:
RB162M-40TR
品牌:
ROHM
交期:
10-16工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
40 V
Current - Average Rectified (Io)
1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
550 mV @ 1 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 µA @ 40 V
Package / Case
SOD-123F
Supplier Device Package
PMDU
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)