R6012FNX
- 型號描述:
N-Channel 600 V 12A (Tc) 50W (Tc) Through Hole TO-220FM
- 型號:
- R6012FNX
- 品牌:
- ROHM
- 交期:
- 10-16工作天
數量:
- Packaging
- Bulk
- Package / Case
- TO-220-3 Full Pack
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- 150°C (TJ)
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- FET Type
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 12A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 510mOhm @ 6A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 50W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 5V @ 1mA
- Supplier Device Package
- TO-220FM
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 10V
- Vgs (Max)
- ±30V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 600 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 35 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 1300 pF @ 25 V