首頁 > KEMET代理商 > R60DW6100AA50K
影像僅供參考,以產品規格為準
R60DW6100AA50K
型號描述:
薄膜電容器 R60, Film, Metallized Polyester, General Purpose, 100 uF, 10%, 63 VDC, 85, Lead Spacing = 37.5mm
型號:
R60DW6100AA50K
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
126
起訂量:378 倍增量:126
Packaging
Box
Tolerance
±10%
Features
Package / Case
Radial
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
1.476" (37.50mm)
Termination
PC Pins
Ratings
Dielectric Material
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC
40V
Voltage Rating - DC
63V
Height - Seated (Max)
1.579" (40.10mm)
Capacitance
100 µF
Size / Dimension
1.634" L x 0.787" W (41.50mm x 20.00mm)