首頁 > KEMET代理商 > R60QR41004040K
影像僅供參考,以產品規格為準
R60QR41004040K
型號描述:
薄膜電容器 1000V 1uF 10% LS=27.5mm
型號:
R60QR41004040K
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
128
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Features
Package / Case
Radial
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
1.083" (27.50mm)
Termination
PC Pins
Ratings
Dielectric Material
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Voltage Rating - AC
250V
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)
Height - Seated (Max)
1.303" (33.10mm)
Capacitance
1 µF
Size / Dimension
1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)