ERT-JZEG103FA
- 型號描述:
NTC Thermistor 10k 0201 (0603 Metric)
NTC熱敏電阻器 10K OHM 1%
- 型號:
- ERT-JZEG103FA
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 0201 (0603 Metric)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- B0/50
- B25/50
- 3380K
- B25/85
- 3435K
- B Value Tolerance
- ±1%
- Resistance in Ohms @ 25°C
- 10k
- Resistance Tolerance
- ±1%
- Length - Lead Wire
- Power - Max
- 33 mW