首頁 > Panasonic代理商 > ERJ-XGNF2401Y
影像僅供參考,以產品規格為準
ERJ-XGNF2401Y
型號描述:
2.4 kOhms ±1% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 01005 (0402 Metric) Thick Film
型號:
ERJ-XGNF2401Y
1
起訂量:125 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.03W, 1/32W
Tolerance
±1%
Features
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
01005
Height - Seated (Max)
0.006" (0.15mm)
Failure Rate
Resistance
2.4 kOhms