首頁 > Panasonic代理商 > ERJ-1GNF3012C
影像僅供參考,以產品規格為準
ERJ-1GNF3012C
型號描述:
30.1 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 0201 30.1Kohm 1% HalogenFree AEC-Q200
型號:
ERJ-1GNF3012C
品牌:
Panasonic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
15000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
30.1 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Composition
Thick Film
Features
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package
0201
Ratings
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)